Omdat de grote Social Media sites zoals Facebook, Twitter, etc. in toenemende mate censuur toepassen en gebruikers blokkeren schijnbaar zonder reden anders dan niet welgevallige content zijn wij begonnen met het opzetten van een alternatief Telegram kanaal.
Stap 1: Download de Telegram-app en ontvang onze artikelen zonder censuur rechtstreeks op uw telefoon of computer! Download de Telegram-app in de App Store of https://telegram.org
Stap 2: Word lid van het Health Bytes Telegram-kanaal via deze link! https://t.me/health_bytes


Home Categorieën Natuurlijk 27 voedingsmiddelen die je nooit meer zou moeten kopen

Kruis deze items van uw supermarktlijst af – of het nu gaat om afzetterij, namaak, drastisch ongezond of gewoon smerig, hier zijn de 27 voedingsmiddelen die u nooit meer zou moeten kopen.

1- Parmigiano-Reggiano-kaas

Een paar schaafsels van mooie kaas bovenop pasta of groenten kunnen een eenvoudig gerecht van goed naar geweldig halen, maar je hoeft geen $ 22 per pond te betalen voor het beroemde spul. Zoek in plaats daarvan naar variëteiten zoals Pecorino Romano en SarVecchio, die dezelfde smaak bieden voor de helft van de prijs.

2- Gerookt en gezouten vlees

Van luxe vleeswaren tot ‘dubbeltjes werk, sla dit vlees in welke vorm dan ook af – ze zijn in verband gebracht met kanker, ziekte, hoge bloeddruk en migraine. Bovendien zitten ze boordevol vet dat de slagader verstopt: volgens de voorschriften mag tot 50% (per gewicht) verse varkensworst vet zijn.

3- “Blueberry” -items

Ahh, bosbessen … nu in alles, van je ontbijtgranen tot muffins, mueslirepen en sauzen – of zijn ze dat? Blijkt dat de meeste items met een bosbessensmaak in de schappen van de supermarkt geen enkele echte bes hebben, alleen een kunstmatige bosbessensmaak. Koop je eigen bessen en voeg ze toe aan gewone ontbijtgranen voor een echte gezondheidsboost.

4- Meergranenbrood

Dit is junkfood vermomd in een gezonde verpakking. Controleer de ingrediëntenlijst om er zeker van te zijn dat volkoren het eerste en belangrijkste ingrediënt is – anders krijg je gewoon een paar korrels gemengd in gewoon witbrood. Beter nog, zie af van het brood en geniet van pure gerst, bruine rijst, quinoa of haver.

5- Pindakaas met verlaagd vetgehalte

Wanneer bedrijven het vet eruit halen, moeten ze iets toevoegen om het eten heerlijk te laten smaken. In dit geval is het veel extra suiker – en wie wil dat? Smeer in plaats daarvan gewone pindakaas op je sandwich voor meer goede vetten en eiwitten zonder nepzoetheid.

6 – Thee in flessen

Brouw thuis je ijsthee en je bespaart zowel veel geld als je taille – thee in flessen kan meer gram suiker bevatten dan een frisdrank of een stuk taart.

 7- Pastasauzen op basis van tomaten

Een pot spaghettisaus kost meestal $ 2 tot $ 6. Het equivalent aantal tomaten in blik is vaak minder dan $ 1. Onze suggestie: maak uw eigen sauzen van ingeblikte geplette tomaten of verse tomaten – vooral in de zomer, wanneer ze overvloedig, lekker en goedkoop zijn. De eenvoudigste methode is om geplette tomaten (ingeblikt of vers) in een koekenpan te doen, wat wijn of wijnazijn, een beetje suiker, je favoriete kruiden en wat gehakte groenten die je lekker vindt in je saus te roeren – paprika, uien, champignons, zelfs wortelen – en laat een uur sudderen. Pas de smaakstoffen aan en serveer. Nog eenvoudiger: bedek verse tomaten met de bovenkant van een kookvel met olijfolie en braad de tomaten 20 tot 30 minuten op 425˚F voordat u uw kooksaus maakt.

8- Zwaardvis

Grote bodemvoedervissen zoals tonijn, haai, koningsmakreel, tilefish en vooral zwaardvis bevatten veel kwik. Kies in plaats daarvan kleinere vissen, zoals bot, meerval, sardines en zalm.

9- Energiedranken

Blijf bij een kopje koffie voor je middagboost. Schijnbaar onschadelijke dranken met cafeïne zijn vaak suikerbommen – en de FDA heeft talloze rapporten ontvangen waarin merken als 5 Hour Energy en Monster Energy worden gekoppeld aan hartaanvallen, convulsies en zelfs de dood.

10- Glutenvrije gebakken producten

Als u niet wordt gediagnosticeerd bent met coeliakie of een glutenintolerantie, houd er dan rekening mee dat glutenvrij niet noodzakelijkerwijs gezond betekent – en glutenvrije gebakken producten zoals brood, koekjes en crackers zitten vaak vol met meer verfijnde meel, kunstmatige ingrediënten en suiker dan traditionele gebakken goederen. Bovendien kunnen ze tot twee keer zoveel kosten als u normaal zou uitgeven.

11 – Gearomatiseerde niet-zuivelmelk

Vanille-eierpunch-karamel sojamelk levert u geen punten op de gezondheidsafdeling op – en het zal zeker niet helpen bij het betalen van uw boodschappen. Als u om persoonlijke redenen de voorkeur geeft aan niet-zuivelmelk, koop dan ongezoete versies. En als je gewoon gezond probeert te eten, zou magere melk prima moeten zijn.

12- Voedingsmiddelen gemaakt van HOUT

Neem een kijkje in de ingrediëntenlijst voor uw vezelrijke ontbijtgranen of snackbar, en u zult waarschijnlijk een ingrediënt zien dat ‘cellulose’ wordt genoemd. Blijkt dat cellulose een codewoord is voor ‘houtpulp’. Voedselfabrikanten gebruiken het om hun producten uit te breiden en voegen vezels toe, zodat het lijkt alsof je meer voedsel krijgt. Maar eigenlijk blijft er gewoon een hap houtkrullen over.

 13- Witte rijst

Sla de geraffineerde granen over en ga voor het geheel: een 17% hoger risico op diabetes wordt geassocieerd met het eten van vijf of meer porties witte rijst per week, in vergelijking met het eten van witte rijst minder dan een keer per maand.

14- ‘Gourmet’ diepvriesgroenten

Natuurlijk kun je een 8-ounce-pakket erwten kopen in een gekruide botersaus, maar waarom doe je dat als je het zelf kunt maken? Kook de erwten, voeg een klontje boter toe en bestrooi met wat kruiden die je al bij de hand hebt. Hetzelfde geldt voor wortelen met dillesaus en andere gastronomische groenten.

15- Broodjes voor magnetron

Wanneer u een kant-en-klaar broodje koopt, betaalt u echt alleen voor de uitgebreide verpakking – plus een heleboel zout, vet en onnodige additieven. Voor de gemiddelde kosten van een van deze baby’s ($ 2,50 tot $ 3,00 per broodje), zou je zelf een grotere, betere en voedzamere versie kunnen maken.

16 – Premium bevroren fruitrepen

Voor bijna $ 2 per reep, bevroren ‘alle fruit’ of ‘fruit en sap’ zijn misschien niet rijk aan calorieën, maar ze zijn zeker rijk aan prijs. Maak het zelf thuis – en krijg de smaken die je wilt. Om vier pops te maken, gooi je gewoon 2 kopjes gesneden fruit, 1 eetlepel suiker en 1 theelepel citroen- of limoensap in een blender. Dek af en mix tot een glad mengsel. Misschien wilt u 1 tot 2 eetlepels water toevoegen, zodat de uiteindelijke mix een dikke sneeuwbrij is. Giet in 4-ounce popvormen of papieren bekers, steek er stokjes in en vries tot ze stevig zijn.

17 – Rijst ‘voorgerecht’ of bijgerechtmixen

Deze bestaan hoofdzakelijk uit rijst, zout en kruiden – maar ze zijn veel duurder dan de ingrediënten die afzonderlijk worden verkocht. Ja, er zijn een paar smaakstoffen inbegrepen, maar die zitten waarschijnlijk al in je voorraadkast. Koop een zak rijst, meet af wat je nodig hebt, voeg je eigen kruiden en andere kruiden toe en kook de rijst volgens de aanwijzingen op de verpakking.

18- Energie- of eiwitrepen

Deze met calorieën beladen repen worden meestal gestapeld aan de kassa omdat ze afhankelijk zijn van impulskopers die ze pakken en denken dat ze gezonder zijn dan een reep. Helaas kunnen ze een zeer hoog vet- en suikergehalte hebben en zijn ze vaak net zo calorisch als een gewone reep. Ze zijn ook twee tot drie keer duurder dan een reep. Als je een boost nodig hebt, is een vitamine-rijk stuk fruit, wat yoghurt of een klein handje noten meer verzadigend en goedkoper.

19- Kruidenmixen

Kruidenmixen zoals grillkruiden en ribben zijn misschien een goede koop omdat ze veel kruiden bevatten die je afzonderlijk zou moeten kopen. Controleer eerst het etiket: we voorspellen dat het eerste ingrediënt dat u op de verpakking ziet, zout is, gevolgd door de vage kruiden en specerijen. Kijk in uw eigen voorraadkast en u zult waarschijnlijk verrast zijn om te ontdekken hoeveel kruiden u al bij de hand heeft, en je kunt zoveel improviseren als je wilt.

20- Poederthee-mixen of bereide gearomatiseerde ijsthee

Poeder en gourmet ijsthee zijn echt afzetterij! Het is veel goedkoper om je eigen ijsthee te maken van echte (goedkope) theezakjes en een kan in de koelkast te bewaren. Plus, veel mixen en preparaten zitten boordevol high fructose glucosestroop en andere suikers, samen met kunstmatige smaakstoffen. Om 32 ons ijsthee te maken, duurt het meestal 8 zakken zwarte thee of 10 zakken kruiden, groene of witte thee. Als je van je thee houdt, maar de calorieën laag wilt houden, sla de suiker dan over en voeg in plaats daarvan vruchtensap toe.

21- Gebotteld water

Flessenwater is om zoveel redenen een slechte investering. Het is duur in vergelijking met wat er uit de kraan komt, de kosten voor het milieu zijn hoog (het kost veel fossiele brandstof om al die flessen te produceren en te verzenden), en het is niet eens beter voor je gezondheid dan het spul dat in je afvoer loopt .

Zelfs rekening houdend met de kosten van filters, is water uit huis nog steeds veel goedkoper dan flessenwater, dat kan oplopen tot $ 1 tot $ 3 per pop.

Als je goed water hebt en het echt niet goed smaakt (zelfs met behulp van een filter), of als je thuis een baby hebt die flesvoeding krijgt en veilig water moet drinken, koop dan kannen met gedistilleerd of ‘kinderkamer’ water bij grote discountwinkels. Ze kosten meestal tussen de 79 cent en 99 cent voor 1 gallon (in tegenstelling tot $ 1,50 voor 8 gram ‘designer’ water). En u kunt de kannen opnieuw gebruiken om zelfgemaakte ijsthee, gearomatiseerd water of, wanneer hun toppen zijn afgesneden, allerlei huishoudelijke kansen en uiteinden op te slaan.

22- Saladesets

Gewassen en in zakken greens kunnen een tijdsbesparing zijn, maar ze kunnen drie keer zoveel kosten als het kopen van dezelfde hoeveelheid krop sla. Nog duurder zijn ‘saladekits’, waar je wat groenen, een zakje dressing en een zakje croutons krijgt. Sla deze helemaal over. Maak je eigen croutons door gesneden oud brood te roosteren dat je anders weg zou gooien, en probeer je eigen slasaus te mixen.

23- Individuele porties van alles

De recente trend om kleine hoeveelheden te verpakken in snackpakketten met 100 calorieën is een manier voor voedselproducenten om meer geld te verdienen van nietsvermoedende consumenten. De prijs ‘per eenheid’ van deze artikelen is aanzienlijk hoger dan wanneer u zojuist een grote doos kaascrackers of een zak chips had gekocht. Dit is precies wat u moet doen. Koop de grote doos en pak vervolgens enkele porties uit en bewaar ze in kleine, herbruikbare opbergzakken.

24 – Trailmix

We hebben de eenheidsprijzen van die kleine zakjes trailmix nog niet zo lang geleden in de snoepgang gecontroleerd en waren geschokt toen we ontdekten dat ze ongeveer $ 10 per pond kosten! Maak je eigen voor veel, veel minder met een 1-pond blik droge geroosterde pinda’s, 1 kopje rozijnen en een handvol amandelen, gedroogd fruit en chocolade met snoepcoating. Het beste deel over het maken van uw eigen? Je neemt alleen de dingen op die je lekker vindt. Bewaar het mengsel maximaal 3 weken in een plastic of glazen container met een strak deksel.

25- ‘Snack’ of ‘lunch’ packs

Deze ‘all-inclusive’ voedselbakken lijken misschien redelijk geprijsd (van $ 2,50 tot $ 4,00), maar u betaalt eigenlijk voor het sterk ontworpen etiket, de verpakking en de speciaal gevormde lade. Ze bevatten slechts enkele crackers en kleine stukjes kaas en lunchvlees. De werkelijke eetbare ingrediënten zijn slechts centen waard en zijn gevuld met zout.

26- Gastronomisch ijs

Het is pijnlijk om te zien hoe iemand daadwerkelijk $ 6 betaalt voor een liter ijs van designermerken. Doe geen moeite. Er is meestal minstens één merk in de uitverkoop en je kunt winkelmerken gemakkelijk aankleden met je eigen additieven zoals dikke stukjes chocolade of geplette koek. Als je van de premiummerken houdt, wacht dan tot die 3-weekse verkoopcyclus begint en voorraad heeft wanneer je favoriete smaak wordt verdisconteerd.

27- Voorgevormde vleespasteitjes

Bevroren hamburgers, rundvlees of anders, zijn duurder dan het gehakt in bulk kopen en zelf pasteitjes maken. We hebben het getimed – het duurt minder dan 10 seconden om een platte cirkel te vormen en op de grill te gooien. Er zijn ook aanwijzingen dat voorgevormde vleespasteitjes mogelijk meer e-coli bevatten dan gewoon gemalen vlees. In feite hadden de meeste recente terugroepingen van rundvlees betrekking op vooraf gemaakte bevroren rundvleespasteitjes.


Zoals u wellicht weet doen de Social Media sites zoals Facebook en Twitter er alles aan om ons bereik tot een minimum te beperken! We zijn daarom meer dan ooit afhankelijk van uw support om het woord bij de mensen te krijgen.
Wanneer u bovenstaand artikel nuttig, interessant of leerzaam vond, like het dan en deel het overal waar u maar kunt!
Alvast heel hartelijk bedankt voor de support!

 Ook Interessant:

ad1-png

Hoe verhelp je Acne, eczeem en andere huidproblemen op een natuurlijke wijze Miljoenen mensen, ,kampen met huidproblemen als acne, eczeem, rosacea, en de beschikbare over de toonbank middelen die je kunt kopen via drogisterij en apotheek, maar [Lees Verder]

ad2-png
Neusholte problemen natuurlijk oplossen
Onze neus krijgt heel wat te verduren. Verstoppingen bij verkoudheid, of juist een loopneus. Ook zaken als hooikoorts zorgen voor neusproblemen en de middelen [Lees Verder...]
ad3-png
Last van migraine? Zo kom je er op natuurlijke wijze van af!
Al zo lang als ik mij kan herinneren heb ik last van migraine, en wat ik ook probeerde, niets hielp, ook de voorgeschreven medicatie van de huisarts niet. [Lees Verder...]
 

Zoals u wellicht weet doen de Social Media sites zoals Facebook en Twitter er alles aan om ons bereik tot een minimum te beperken! We zijn daarom meer dan ooit afhankelijk van uw support om het woord bij de mensen te krijgen.
Wanneer u bovenstaand artikel nuttig, interessant of leerzaam vond, like het dan en deel het overal waar u maar kunt!
Alvast heel hartelijk bedankt voor de support!